Skip to content

Athletics

SPORTS PHYSICALS FORM

Sports Schedules

FOOTBALL 2019

DATEOPPONENTTIMEHOME/AWAY
SEPTEMBER 12ANDREW JACKSON6:00PMHOME
SEPTEMBER 19SOUTH CHARLESTON6:00PMAWAY
SEPTEMBER 26JOHN ADAMS6:00PMAWAY
OCTOBER 3STONEWALL JACKSON6:00PMHOME
OCTOBER 10EAST BANK6:30PM AWAY
OCTOBER 17DUPONT6:OOPMHOME
OCTOBER 24ELKVIEW7:OOPMAWAY
OCTOBER 30MCKINLEY6:00PMHOME

VOLLEYBALL 2019

DATEOPPONENTTIMEHOME/AWAY
SEPTEMBER 11CHARLESTON CATHOLIC6:00PMAWAY
SEPTEMBER 16MCKINLEY4:30PMAWAY
SEPTEMBER 18EAST BANK5:30PMHOME (JV FIRST ON ALL HOME GAMES)
SEPTEMBER 23CEDAR GROVE5:30PMHOME
SEPTEMBER 25SISSONVILLE4:30PMAWAY
SEPTEMBER 30DUPONT5:30PMHOME
OCTOBER 2JOHN ADAMS6:00PMAWAY
OCTOBER 7STONEWALL JACKSON5:30PMHOME
OCTOBER 9ANDREW JACKSON4:30PMAWAY
OCTOBER 14SOUTH CHARLESTON5:30PMHOME
OCTOBER 16DUNBAR5:30PMHOME
OCTOBER 21ELKVIEW5:30PMAWAY
OCTOBER 23HORACE MANN2:30PMAWAY

SOCCER 2019

DATEOPPONENTTIMEHOME/AWAY
SEPTEMBER 4DUPONT5:00PMAWAY
SEPTEMBER 9ANDREW JACKSON5:00PMHOME/SHAWNEE
SEPTEMBER 11SISSONVILLE5:30PMHOME/SHAWNEE
SEPTEMBER 23ELKVIEW6:00PMAWAY
SEPTEMBER 25MCKINLEY5:00PMHOME/SHAWNEE
SEPTEMBER 30ANDREW JACKSON4:15PMAWAY
OCTOBER 2DUNBAR5:00PMHOME/SHAWNEE
OCTOBER 7CHARLESTON CATHOLIC7:30PMAWAY
OCTOBER 9HORACE MANN5:30PMHOME/SHAWNEE
OCTOBER 14SOUTH CHARLESTON6:00PMAWAY
OCTOBER 16JOHN ADAMS5:30PMHOME/SHAWNEE
OCTOBER 21STONEWALL JACKSON5:30PMAWAY

BASKETBALL 2019-2020

DATEOPPONENTHOME/AWAYGIRLS JVGIRLS VBOYS JVBOYS V
11/26SissonvilleAway4:305:45
11/29Horace MannHome4:305:45
12/3So. CharlestonHome4:305:457:00
12/6DunbarAway7:004:305:45
12/10McKinleyAway6:454:155:30
12/13Cedar GroveAway4:305:456:45
12/17StonewallAway4:305:457:00
12/20DupontHome7:004:305:45
1/3John AdamsAway4:305:457:00
1/7Andrew JacksonHome7:004:305:45
1/14So. CharlestonAway
1/17East BankAway4:305:457:00
1/22McKinleyHome4:305:457:00
1/24ElkviewHome4:305:457:00
1/28StonewallHome7:004:305:45
1/31CatholicHome7:004:305:45
2/4Andrew JacksonAway4:155:306:45
2/7SissonvilleAway4:305:45
2/11Horace MannHome4:305:45

WRESTLING 2019-2020

DateCompetitionPlace
November 30-December 1Charleston DualsGW High School
December 7-8Falcon InvitationalJohn Adams Middle School
December 15Big Ben DualsPoint Pleasant High School
December 28-29Mountain State ClashBlennerhassett Middle School
January 4-5Hayes Middle InvitationalSt. Albans High School
January 11-12Barboursville InvitationalBarboursville Middle School
January 15Winfield DualsWinfield High School
January 18-19WSAZ InvitationalBig Sandy Arena
January 26Kanawha County ChampionshipElkview Middle School